24
November
2018

PROGRAM ZDRAVÉHO VIDĚNÍ PRO FIRMY

Autor: Admin
glasses-664078_1920

I když oči používáme každý den, patří, co se naší péče o tělo týká, k jedněm z nejvíce zanedbávaných orgánů. Většinou se jejich funkci nevěnujeme až do chvíle, kdy nastane problém s rozmazaným a neostrým viděním.

Pokud si uvědomíme, že naši schopnost zaostření řídí především oční svaly, které potřebují určitou péči, aby fungovaly správně, můžeme za pomoci jednoduchých cvičení, uvolnění a změny v tom, jak své oči používáme a jak kompenzujeme zvýšenou zátěž, které jsou dnešním životním stylem vystaveny, nejen oddálit nutnost začít nosit brýle, ale při troše trpělivosti a píle si zrak i zlepšit a v některých případech dokonce brýle i úplně odložit.Problémy s očima přinášejí do života lidí stres a napětí, bolesti hlavy a tím i sníženou produktivitu práce. Pokud se zaměstnanec naučí využívat oči zdravějším způsobem, naučí se uvolňovací techniky, které mu pomohou nejen od přetěžování očí, ale k uvolnění od stresu a napětí obecně, bude schopný zvládat pracovní zátěž ve větší pohodě a tím i mnohem produktivněji.

PRO KOHO JE PROGRAM VHODNÝ

 • Pro ty, kteří již mají vadu zraku (zaostření – dalekozrakost, krátkozrakost, vetchozrakost, světloplachost, šeroslepost, šilhání a tupozrakost, astigmatismus) a chtějí postup své oční vady zastavit, zlepšit nebo úplně odstranit.
 • Pro ty, kdo se chtějí naučit správné oční hygieně a technikám, jak vyrovnat nadměrnou zátěž, kterou klademe na naše oči nejen prací u počítače
 • Pro ty, kdo se chtějí naučit jak správně relaxovat a poradit si s běžným stresem a psychickým vypětím
 • Pro ty, kdo chtějí pro své zdraví udělat něco aktivně

CO SI Z PROGRAMU ODNESETE

 • Naučíte se, jak své oči rozhýbat, uvolnit a jak jim dopřát i potřebnou relaxaci
 • Dozvíte se, jak celková psychika působí na stav očí a na kvalitu vidění
 • Vyzkoušíte si techniky, jak se vypořádat s aktuálním stresem a problémy a jak začít řešit věci více z nadhledu
 • Pochopíte, jak kvalita vidění souvisí s páteří, klouby a zdravým životním stylem obecně a jaké zásady je v této oblasti dobré dodržovat
 • Odnesete si praktická cvičení, relaxační nahrávku a další materiály, které vám pomohou v práci s vašim zrakem
 • Zjistíte, co znamená pojem „uvolněný pohled“ a jak jej jednoduše zařadit do vašeho běžného života
 • Během celého programu budeme společně sledovat i změny vašeho aktuálního stavu vidění

 

Můžete volit z několika variant, které je možno vzájemně kombinovat.

SKVĚLÝ ZRAK BEZ BRÝLÍ základní workshop
CVIČENÍ PRO ZDRAVÝ ZRAK Pravidelné praktické cvičení nejen očí, ale i celého těla
BRÝLE? – ODKLÁDÁM! – Senimář, který během 2 dnů naučí základy cvičení, uvolnění a relaxace a zároveň se dotkne i práce s vnitřním nastavením

Program doporučuji doplnit i o tyto aktivity, které nejsou zaměřené přímo na vidění, ale mají dosah na kvalitu života v různých oblastech:

KAM MÍŘÍ NAŠE POZORNOST? – Seminář dechových a meditačních cvičení na zaměření pozornost a tím zvýšit svou schopnost věnovat většinu své energie a aktivit tomu, co je v mém životě podstatné a důležité.

ZVLÁDÁM SVÉ EMOCE – Seminář, který učí techniku, jak jednoduchým, ale velice funkčním způsobem pracovat se strachem, stresem a řadou dalších emocí. Tato schopnost pomáhá k lepšímu rozhodování a volbě těch nejlepších možných řešení ve vypjatých chvílích, ale i k navazování a vytváření funkčních vztahů.

CELOSTNÍ VĚDOMÝ KOUČINK A OSOBNÍ KONZULTACE – Pokud je potřeba osobní vedení v důležitých nebo složitých fázích vašeho života, je osobní přístup ten nejefektivnější, který vás může nasměrovat nebo vám ukázat to, co řešíte, i z jiného pohledu a tím otevřít i možnost k novým způsobům řešení.

 

Zpět