21
November
2018

Firmy

Autor: Admin
business-confidence-corporate-776615

Pokud nebudeme počítat čas, který věnujeme spánku a naší regeneraci, pak stále ještě ve většině případů platí, že jedním z míst, kde trávíme velkou část našeho času je zaměstnání. V případě zaměstnanců tedy prostředí jejich firmy a kanceláře.
A pro ty, kterří pracují v kanceláři platí, že většinu svého pracovního času tráví před obrazovkou počítače.  Nepřetržité přetěžování očí u počítače vede nejen k vyššímu výskytu bolestí hlavy, migrén, únavy a nervozity, ale hlavně a především vede ke zhoršování zraku jako takového.  Unavené červené oči, pálení a posléze postupně horší a horší zaostřování jsou přesně příznaky, které na přetížení očí ukazují.
Jistě, ideální pro náš zrak by bylo pracovat na počítači jen minimálně a nebo vůbec. To ale v dnešních korporátních podmínkách nejde.
Co tedy s tím?
Určitě je dobré přizpůsobit pracovní prostředí tak, aby spíš očím ulevovalo, než aby jim přinášelo další napětí a zátěž.  Součástí je určitě přemýšlet o správném a dostatečném osvětlení – tady je dobré pamatovat, že i barva světla má velký vliv na to, jak dobře budou naše oči fungovat. Ideálně by barva žárovek měla obsahovat plné spektrum barev, čímž se maximálně přiblížíme k pocitu deního světla. Určitě by nemělo chybět v okolí pracoviště dostatek zeleně a na stěnách příjemné obrázky, které je možné během práce na počítači využít k rychlé relaxaci a uvolnění očních svalů.
Důležitou součástí by ale mělo být i dát zaměstnancům možnost naučit se, jak o svůj zrak pečovat, aby pracovní zátěž u počítače vyvážili a dopřáli svým očím i dostatek odpočinku a uvolnění.
Pro vaše zaměstnance nyní nabízím program, který je možné přizpůsobit vašim konkrétním požadavkům.

Zpět