PROGRAM ZDRAVÉHO VIDĚNÍ

I když oči používáme každý den, patří, co se naší péče o tělo týká, k jedněm z nejvíce zanedbávaných orgánů. Většinou se jejich funkci nevěnujeme až do chvíle, kdy nastane problém s rozmazaným a neostrým viděním.

Pokud si uvědomíme, že naši schopnost zaostření řídí především oční svaly, které potřebují určitou péči, aby fungovaly správně, můžeme za pomoci jednoduchých cvičení, uvolnění a změny v tom, jak své oči používáme a jak kompenzujeme zvýšenou zátěž, které jsou dnešním životním stylem vystaveny, nejen oddálit nutnost začít nosit brýle, ale při troše trpělivosti a píle si zrak i zlepšit a v některých případech dokonce brýle i úplně odložit.

Problémy s očima přinášejí do života lidí stres a napětí, bolesti hlavy a tím i sníženou produktivitu práce. Pokud se zaměstnanec naučí využívat oči zdravějším způsobem, naučí se uvolňovací techniky, které mu pomohou nejen od přetěžování očí, ale k uvolnění od stresu a napětí obecně, bude schopný zvládat pracovní zátěž ve větší pohodě a tím i mnohem produktivněji.

PRO KOHO JE PROGRAM VHODNÝ

 • Pro ty, kteří již mají vadu zraku (zaostření – dalekozrakost, krátkozrakost, vetchozrakost, světloplachost, šeroslepost, šilhání a tupozrakost, astigmatismus) a chtějí postup své oční vady zastavit, zlepšit nebo úplně odstranit.
 • Pro ty, kdo se chtějí naučit správné oční hygieně a technikám, jak vyrovnat nadměrnou zátěž, kterou klademe na naše oči nejen prací u počítače
 • Pro ty, kdo se chtějí naučit jak správně relaxovat a poradit si s běžným stresem a psychickým vypětím
 • Pro ty, kdo chtějí pro své zdraví udělat něco aktivně

CO SI Z PROGRAMU ODNESETE

 • Naučíte se, jak své oči rozhýbat, uvolnit a jak jim dopřát i potřebnou relaxaci
 • Dozvíte se, jak celková psychika působí na stav očí a na kvalitu vidění
 • Vyzkoušíte si techniky, jak se vypořádat s aktuálním stresem a problémy a jak začít řešit věci více z nadhledu
 • Pochopíte, jak kvalita vidění souvisí s páteří, klouby a zdravým životním stylem obecně a jaké zásady je v této oblasti dobré dodržovat
 • Odnesete si praktická cvičení, relaxační nahrávku a další materiály, které vám pomohou v práci s vašim zrakem
 • Zjistíte, co znamená pojem „uvolněný pohled“ a jak jej jednoduše zařadit do vašeho běžného života
 • Během celého programu budeme společně sledovat i změny vašeho aktuálního stavu vidění

Můžete volit z několika variant, které je možno vzájemně kombinovat.

SKVĚLÝ ZRAK BEZ BRÝLÍzákladní workshop
CVIČENÍ PRO ZDRAVÝ ZRAK – Pravidelné praktické cvičení nejen očí, ale i celého těla
BRÝLE? – ODKLÁDÁM! – Senimář, který během 2 dnů naučí základy cvičení, uvolnění a relaxace a zároveň se dothne i práce s vnitřním nastavením

Program doporučuji doplnit i o tyto aktivity, které nejsou zaměřené přímo na vidění, ale mají dosah na kvalitu života v různých oblastech:

KAM MÍŘÍ NAŠE POZORNOST?Seminář dechových a meditačních cvičení na zaměření pozornost a tím zvýšit svou schopnost věnovat většinu své energie a aktivit tomu, co je v mém životě podstatné a důležité.
ZVLÁDÁM SVÉ EMOCE – Seminář, který učí techniku, jak jednoduchým, ale velice funkčním způsobem pracovat se strachem, stresem a řadou dalších emocí. Tato schopnost pomáhá k lepšímu rozhodování a volbě těch nejlepších možných řešení ve vypjatých chvílích, ale i k navazování a vytváření funkčních vztahů.
CELOSTNÍ KOUČINK A OSOBNÍ KONZULTACE – Pokud je potřeba osobní vedení v důležitých nebo složitých fázích našeho života, je osobní přístup ten nejefektivnější, který vás může nasměrovat nebo vám ukázat to, co řešíte, i z jiného pohledu a tím otevřít i možnost k jejich řešení.

O lektorce:

Jmenuji se Jana Pozlovská a jsem certifikovanou koučkou, lektorkou a průvodkyní v oblasti osobního rozvoje. Svým klientům pomáhám v tom, aby mohli žít šťastný život podle svých představ, bez omezení problémů a nezpracovaných emocí z minulosti. Zároveň mým velkým projektem v současnosti je zdravé vidění bez brýlí, kde se mi podařilo navázat spolupráci na mezinárodní úrovni s propagátory a učiteli metody očního lékaře dr. Batese, což mě přivedlo i k úžasné možnosti začít překládat jeho knihu a další texty, které psal pro odborné časopisy.

Po více jak 15 letech v korporátním byznysu v předních mezinárodních IT společnostech, a to i v manažerských pozicích, jsem se přesunula do oblasti osobního rozvoje, který mě celá léta provázel. Je to role, ve které mohu předávat dál to, co jsem se nejen naučila, ale hlavně prožila a vyzkoušela. Do role, která vlastně byla už mým dětským snem a nyní se stala mým posláním.

Mým základním motem je, že každý člověk má právo na šťastný a naplněný život. A každý to má jako možnost ve svých rukách. Pro toho, kdo skutečně chce, existují metody, díky kterým takto mohou skutečně žít.

Strukturovaný životopis

A bude mi ctí a radostí vás na této cestě chvíli doprovázet.