PRO FIRMY

Pokud nebudeme počítat čas, který věnujeme spánku a naší regeneraci, pak stále ještě ve většině případů platí, že jedním z míst, kde trávíme velkou část našeho času je zaměstnání. V případě zaměstnanců tedy prostředí jejich firmy a kanceláře.

A pro ty, kterří pracují v kanceláři platí, že většinu svého pracovního času tráví za obrazovkou počítače.  Nepřetržité přetěžování očí u počítače vede nejen k vyššímu výskytu bolestí hlavy, migrén, únavy a nervozity, ale hlavně a především vede ke zhoršování zraku jako takového.  Unavené červené oči, pálení a posléze postupně horší a horší zaostřování jsou přesně příznaky, které na přetížení očí ukazují.

Jistě, ideální pro náš zrak by bylo pracovat na počítači jen minimálně a nebo vůbec. To ale v dnešních korporátních podmínkách nejde.

Co tedy s tím?

Určitě je dobré přizpůsobit pracovní prostředí tak, aby spíš očím ulevovalo, než aby jim přinášelo další napětí a zátěž.  Součástí je určitě přemýšlet o správném a dostatečném osvětlení – tady je dobré pamatovat, že i barva světla má velký vliv na to, jak dobře budou naše oči fungovat. Ideálně by barva žárovek měla obsahovat plné spektrum barev, čímž se maximálně přiblížíme k pocitu deního světla. Určitě by nemělo chybět v okolí pracoviště dostatek zeleně a na stěnách příjemné obrázky, které je možné během práce na počítači využít k rychlé relaxaci a uvolnění očních svalů.

Důležitou součástí by ale mělo být i dát zaměstnancům možnost naučit se, jak o svůj zrak pečovat, aby pracovní zátěž u počítače vyvážili a dopřáli svým očím i dostatek odpočinku a uvolnění.

Pro vaše zaměstnance nyní nabízím program, který je možné přizpůsobit vašim konkrétním požadavkům.

 

PROGRAM ZDRAVÉHO VIDĚNÍ

Program se skládá z několika částí,  ze kterých je možné vybírat a sestavit tak nejvhodnější způsob prevence a péči o zdravý zrak pro vaše zaměstnance.

Nejen zdravé vidění, ale naše spokojenost v životě – pracovním i osobním – velmi úzce souvisí i s našim vnitřním nastavením.

K doplnění programu zdravého vidění, ale i samostatně, můžete využít následující nabídku:

 

KAM MÍŘÍ NAŠE POZORNOST?

Seminář dechových a meditačních cvičení na zaměření pozornost a tím zvýšit svou schopnost věnovat většinu své energie a aktivit tomu, co je v mém životě podstatné a důležité.

 

ZVLÁDÁM SVÉ EMOCE

Seminář, který učí techniku, jak jednoduchým, ale velice funkčním způsobem pracovat se strachem, stresem a řadou dalších emocí. Tato schopnost pomáhá k lepšímu rozhodování a volbě těch nejlepších možných řešení ve vypjatých chvílích, ale i k navazování a vytváření funkčních vztahů.

 

CELOSTNÍ KOUČINK A OSOBNÍ KONZULTACE

Pokud je potřeba osobní vedení v důležitých nebo složitých fázích našeho života, je osobní přístup ten nejefektivnější, který vás může nasměrovat nebo vám ukázat to, co řešíte, i z jiného pohledu a tím otevřít i možnost k jejich řešení.

 

Doplňující informace ke všem školením vám velmi ráda poskytnu na e-mailu: jana@soham.center nebo na telefonním čísle: 602 731 021

 Poskytovatel:                                                                            

Jana Pozlovská

Pod Harfou 943/36,190 00 Praha 9

IČO: 64236820

Nejsem plátce DPH

www.soham.center          www.centrumzdravehovideni.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *