PRO FIRMY

Pokud nebudeme počítat čas, který věnujeme spánku a naší regeneraci, pak stále ještě ve většině případů platí, že jedním z míst, kde trávíme velkou část našeho času je zaměstnání. V případě zaměstnanců tedy prostředí jejich firmy a kanceláře.

A pro ty, kterří pracují v kanceláři platí, že většinu svého pracovního času tráví za obrazovkou počítače.  Nepřetržité přetěžování očí u počítače vede nejen k vyššímu výskytu bolestí hlavy, migrén, únavy a nervozity, ale hlavně a především vede ke zhoršování zraku jako takového.  Unavené červené oči, pálení a posléze postupně horší a horší zaostřování jsou přesně příznaky, které na přetížení očí ukazují.

Jistě, ideální pro náš zrak by bylo pracovat na počítači jen minimálně a nebo vůbec. To ale v dnešních korporátních podmínkách nejde.

Co tedy s tím?

Určitě je dobré přizpůsobit pracovní prostředí tak, aby spíš očím ulevovalo, než aby jim přinášelo další napětí a zátěž.  Součástí je určitě přemýšlet o správném a dostatečném osvětlení – tady je dobré pamatovat, že i barva světla má velký vliv na to, jak dobře budou naše oči fungovat. Ideálně by barva žárovek měla obsahovat plné spektrum barev, čímž se maximálně přiblížíme k pocitu deního světla. Určitě by nemělo chybět v okolí pracoviště dostatek zeleně a na stěnách příjemné obrázky, které je možné během práce na počítači využít k rychlé relaxaci a uvolnění očních svalů.

Důležitou součástí by ale mělo být i dát zaměstnancům možnost naučit se, jak o svůj zrak pečovat, aby pracovní zátěž u počítače vyvážili a dopřáli svým očím i dostatek odpočinku a uvolnění.

V současné době nabízím možnost pořádání přímo u vás ve firmě:

 

PROGRAM ZDRAVÉHO VIDĚNÍ

Jedná se o 3 – dílný seminář, který je určený především pro zaměstnance, kteří již mají některou z vad zaostření a chtěli by zrak uchránit od dalšího zhoršování nebo si případně vadu zlepšit či odstranit.

 

PŘIPRAVUJI

Workshop na téma Jak si udržet zdravý zrak přirozeným způsobem

Informace a techniky pro všechny, které mohou sloužit i jako prevence uchování zdravého zraku při práci na počítači.

 

Vaši zaměstnanci mohou využít i mé semináře určené pro širokoou veřejnost. Pokud jim budete chtít na některou z těchto aktivit přispět nebo nabídnout zvýhodněnou možnost jejich absolvování, kontaktujte mě, prosím, na:  jana@soham.center

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *