VIDÍM BEZ BRÝLÍ – AKCE

SKVĚLÝ ZRAK BEZ BRÝLÍ – Základní večerní workshop

BRÝLE? – ODKLÁDÁM! – 2-denní seminář

VEMTE SVÉ OČI A PÁTEŘ NA DOVOLENOU – Letní týdenní pobytový kurz zaměřený na zdravé vidění a zdravou páteř

 

 

Brýle vrzdávám se

 

Zvykli jsme si na to, že pokud máme nějaké problémy se správným viděním, zajdeme k očnímu lékaři, necháme si předepsat brýle a za čas si jdeme pro další, silnější.

Říkáme tomu léčba, ale vlastně se nám naše vada nejen nezlepšuje, ale naopak stále v čase zhoršuje.

Všichni jaksi v podvědomí tušíme, že brýle ve skutečnosti nic neléčí, ale je to pro nás hrozně jednoduché. Jenom si nasadíme brýle a zase máme pocit, že je vše v pořádku a my zase vidíme to, co potřebujeme. A dostáváme se do větší a větší závislosti na sklech, které nám poměrně zásadně zasahují do života.

A my jim to dovolíme….

K tomu existuje hezký příměr – když si zlomíme nohu a budeme to řešit invalidním vozíkem. Ano, budeme se v tu chvíli mnohem lépe pohybovat, ale noha nám správně nesroste a my už zůstaneme na invalidním vozíku závislí. Přijde vám tento způsob řešení zlomeniny minimálně nestandartní?

A proč vám totéž nepřijde divné ve vztahu k brýlím?

Nabízím vám možnost začít se o své oči starat tak, aby mohly využít své vlastní schopnosti začít znovu vidět správně i bez brýlí.

Všechno souvisí se vším, proto se jedná o kombinovanou metodu celkového uvolnění a rozhýbání našeho ztuhlého těla, relaxace, odstranění napětí a stresu a to vše ruku v ruce se speciálním cvičením na oči. To na fyzické úrovni.

Stejně důležité je ale podívat se i do vlastního podvědomí, jestli tam nemáme nějaký sabotážní program, který by nám bránil v tom, skutečně správně vidět. Případně vydržet cvičit dostatečně dlouho a pravidelně tak, aby oči dostaly šanci zjistit, že mohou správně vidět i bez brýlí. A s tím vším samozřejmě souvisí i naše vnitřní nastavení a motivace.

Nenabízím rychlé a jednoduché řešení typu: “Nasaďte si nové brýle a hned uvidíte líp”. Ani rychlé a drahé a často nejisté řešení – pokud jde o výsledek – typu: “Přijďte na operaci, okamžitě uvidíte, že zase vidíte…” (nehledě na to, že operace je vždy velký zásah do organizmu a měla by být vždy až posledním možným řešením).

Výsledek bude záviset jenom a pouze na vás. Jen vy sami sobě jste garantem toho, že budete úspěšní. Bude to vaše vytrvalost a vaše víra ve vás samotné, co vás dovede k cíli.

Já vám dám potřebné informace, naučím vás cviky, provedu vás cestou do vašeho podvědomí, pomůžu vám uvolnit sabotážní programy. Vždy jen do té míry, do které si to umožníte vy sami.

Pokud mi to dovolíte, budu vašim průvodcem a podporovatelem.

Společně pak budeme silný tým, díky kterému se můžete zbavit vašeho invalidního vozíku (brýlí) a znovu vidět svět bez tohoto prostředníka.

Vybírat můžete z několika variant mého semináře: Brýle? – Odkládám! … 🙂

Pro účastníky semináře i individuálního základního programu nabízím možnost využít, v případě potřeby dořešení bloků a programů z minulosti, sníženou cenu individuální konzultace, tedy 850,- Kč/ hodinu.

Těším se na to, až k mému osobnímu příběhu o tom, jak se dají odložit brýle, přidáte i vy ten svůj!

 

Některé příběhy mých nedávných klientů:

Pavla – při příchodu na seminář měla 3 dioptrie na čtení. Cvičila poctivě jenom asi první týden po semináři, pak kvůli nemoci a následnému dohánění práce cvičení vynechávala. I tak po měsíci hlásila snížení na 1,5 dioptrie při práci na počítači, při čtení knížky na 2 dioptrie

Klára – 2 dioptrie na dálku, brýle ale nikdy nenosila, ale to, že vidí hůř ji stále vadilo. Hned po semináři vyprávěla o tom, jak začala vidět věci které dříve neviděla (nechtěla vidět) a začala si dělat pořádek ve věcech i v životě. Po 2 týdnech cvičení se posunula v tabulce o 1 dioptrii a i z běžného života si uvědomuje, že řadu věcí vidí daleko líp.

Iva – 7 dioptrií na dálku, bohužel nemá čas na cvičení doma, takže dochází jenom na společná cvičení 1x týdně. I tak se jí už po dvou týdnech podařilo posunout na pracovní tabulce o půl dioptrie a vnímá rozdíl v tom, co je schopná vidět. I jí se začalo to, že pracuje na svém zraku, projevovat i v jiných oblastech života.

Petr – 3,5 dioptrie na dálku – už během semináře se rozhodl jít na oběd bez brýlí a v pohodě zvládl. V jeho případě jsme hodně pracovali na psychice, kde došlo opět k posunu vnímání věcí a dalším změnám v jeho životě.

Jana – 10 dioptrií na dálku – nosí kontaktní čočky o něco slabší než má naměřené dioptrie, ale viděla přes ně hodně nejistě. Už po semináři, když si čočky nasadila, zjistila, že vidí mnohem lépe, než při příchodu. I u Jany se pracovalo hodně s psychikou a pokud vytrvá a bude i nadále pracovat, dá se očekávat velký posun ve zlepšování zraku.

 

Individuálně se věnuji i dětem a tak alespoň jeden příběh z poslední doby:

Nikolku (7 let) přivedla maminka před prázdninami s tím, že právě byly u očního lékaře, ten jí naměřil 2 dioptrie na dálku a předepsal brýle na 1,5 dioptrie s tím, že dát rovnou 2 by na ni bylo moc. Domluvily jsme se s maminkou, že vzhledem k nadcházejícím prázdninám brýle zatím pořizovat nebudou a začnou cvičit dle mého návodu. Cvičily hodně, ale ne úplně pravidelně vzhledem k tomu, že Nikolka část prázdnin byla u prarodičů. Na konci prázdnin šly znovu na kontrolu k očnímu lékaři a u vady, kterou lékař označil za nevyléčitelnou došlo ke snížení z naměřených 2 dioptrií na 0,75 dioptrie. Domluvily jsme se na tom, že budou i nadále pokračovat ve cvičení.

17 thoughts on “VIDÍM BEZ BRÝLÍ – AKCE

 1. Hana says:

  Dobrý den,
  mohla bych se Vás zeptat,zda byste mi doporučila pár relaxačních a fyzických cvičení pro zlepšení kvality zraku?
  Přeji krásný den.

  • Jana Pozlovská says:

   Dobrý den, relaxace určená přímo pro oči je ke stažení na mých stránkách pod odkazem Dárek zdarma: http://www.centrumzdravehovideni.cz/?p=243
   Protože mám váš e-mail, tak vám ji už zašlu rovnou. 🙂
   Co se týká fyzických cviků, ten základ jsou jaké koliv pohyby očima do krajních pozic. Důležité tam je ale myslet na to, aby se dělaly s uvolněným pohledem, tedy bez namáhání očních svalů! To se právě – mimo jiné – učíme na cvičení i na semináři: jak dosáhnout skutečně uvolněného pohledu, díky kterému máme možnost i lépe vidět.
   Přeji krásný den! Jana

 2. Marie Solarová says:

  Dobrý den, jak je to se zeleným a šedým zákalem? Několikrát jsem již odložila operaci šedého zákalu, nechce se mi to podstupovat, hlavně, když mám ještě vysoký nitrooční tlak. Děkuji, přeji krásný den.

  • Jana Pozlovská says:

   Dobrý den, se zeleným a šedým zákalem nemám zatím osobní zkušenost – zatím ke mně chodili lidé s nejrozšířenějšími očními vadami – tedy krátkozrakost, dalekozrakost, šeroslepost, vetchozrakost, tupozrakost a tzv. „líné oko“, astigmatismus. Na tyto vady je metoda doktora Batese zaměřená. Ale on sám popisuje řadu případů, kdy metoda uvolněného vidění měla vliv i na zlepšení šedého a zeleného zákalu. Je to hlavně proto, že uvolněné vidění zlepší cirkulaci v oku a tím i umožní zlepšení těchto problémů. Nicméně by to bylo spíš na osobní setkání než na víceméně obecný seminář. Možná by stálo za to se i zamyslet nad tím, co na vás příliš tlačí nebo vás rozčiluje a hlavně proč. A s tím ruku v ruce se zaměřit i na celkové zklidnění a uvolnění. Určitě pro začátek zkuste palming, pošlu vám do e-mailu nahrávku.
   Přeji vám krásný den!
   Jana

 3. Jana says:

  Dobrý deň, pani Pozlovská,
  dnes som natrafila na vašu stránku, pozrela som si video a keďže bývam ďaleko od Prahy, tak by som sa aspoň takto na diaľku spýtala na radu. Mám 42 rokov a asi tri roky sa mi výrazne kazí zrak, predtým som okuliare nenosila. Nedokážem bez okuliarov čítať a nevidím už ani dobre do diaľky. Som si istá, že za tým bude nejaká duchovná príčina,len ju neviem presne definovať. Presne ako vy na začiatku veľa čítam a stále hľadám. Chcem sa zbaviť okuliarov, potrebovala by som poradiť ako na to. Som však učiteľka a bez okuliarov nedokážem nič pprečítať. Prosím vás, poradili by ste mi ako začať? Ďakujem veľmi pekne. Jana

  • Jana Pozlovská says:

   Dobrý den, paní Jano, přesně vám rozumím, potýkáte se s něčím podobným, co jsem řešila i já – po 40. problémy s viděním na blízko, bez brýlí jsem nic nepřečetla… Co poradit takto na dálku? Určitě začnětě relaxací očí – co nejčastěji, když ucítíte, že jsou unavené. Odkaz na relaxaci vám pošlu do e-mailu. To je základ, s kterým by měl začít každý, kdo má nějaké problémy s očima. 🙂 Určitě by bylo dobré začít oči cvičít a cvičit uvolněný pohled – to jsou věci, které se učíme a procvičujeme na semináři nebo při individuální konzultaci, Co se týká duchovních příčin – ty správné odpovědi víte, ty máte v sobě. Vím, někdy se nám do nich moc nechce a je potřeba, aby nás od toho někdo další nenechal utéct… Opět vlastní zkušenost… 🙂 Pro začátek se zkuste podívat na to, jak vnímáte svoji přítomnost a hlavně jakou roli v ní hrajete vy sama. Jestli náhodou nedáváte spoustu pozornosti a péči těm okolo vás a na vás samotnou se nedostává. Měl by v tom být balanc, jako ve všem v životě. Nicméně opět zkušenost říká, že pod těmi obecně známými duševními příčinami bývají ještě některé hlubší. Ale to je opět spíš na osobní konzultaci minimálně přes skype.
   Co se týká vzádlenosti a možnosti zúčastnit se semináře – seminář pořádám vždy o víkendu a je na 1 den. I případná individuální konzultace, která je na 3 hodiny, může být o víkendu, takže určitě možnost přijet je, byť složitější, než pro ty, co bydlí blízko. Předpokládám, že jste ze Slovenska – pokud je to pro vás příznivější, tak v květnu budu mít seminář v Karviné, kam bude také možnost se přihlásit. Dám v příštích dnech na stránky informaci a kontakt na organizátora, vše již máme potvrzené. A pokud bude víc zájemců z nějaké oblasti, tak nemám problém zajet i jinam a seminář uspořádat přímo na místě. Tedy jsem otevřená různým možnostem a řešením a věřím, že pro toho, kdo má zájem začít věci opravdu uskutečňovat, se na tom nejvhodnějším postupu vždycky dohodneme. 🙂
   Přeji vám krásný den! Jana

 4. Jana says:

  Dobrý den, zajímalo by mě jak je to s silhanim. Od malička jsem měla problém s jedním okem, které mířilo do středu a druhé bylo v pořádku, byla jsem na dvou operacích a skoro úplně se to zlepšilo, brýle mi vsak nechali na celý život. Asi ve 14ti jsem se rozhodla brýle přestat nosit a do teď je nenosim, ale oko někdy pořád zlobí. Co si o tom myslíte? Dá se s tím pracovat? Diky

  • Jana Pozlovská says:

   Dobrý den,
   šilhání je spůsobené tím, že se v dětství, kdy se zrak vyvíjí, nenastartovala správně spolupráce mozku a jednoho oka. Prostě mozek se naučil využívat naplno jenom jedno a to druhé pak zaostávalo a lenivělo. Podle klasické medicíny toto již v pozdějším věku spravit nelze. Nicméně podle posledních výzkumů ohledně fungování našeho mozku víme, že mozek je velice plastický a dokáže se měnit a vytvářet nová propojení i v pozdějších letech života. Není tedy důvod, proč by to neměl dokázat i v novunavázání spolupráce se slabším okem. Je to otázka cvičení a trénování právě toho slabšího oka. Ovšem bez brýlí. Protože v okamžiku, kdy nasadíte brýle, které vlastně suplují přirozenou činnost oka včetně spolupráce s mozkem, tak vlastně dostáváte celý váš zrakový aparát do módu „nemusím nic dělat“. Metoda doktora Batese nabízí i cviky, které pomohou znovu navázat tuto schopnost mozku spolupracovat i se slabším okem.

 5. Jindřich Lauer says:

  Dobrý den, velmi mě zajímá jak si zlepšit zrak. Nemám velký problém, cca 1,5 dioptrie ale je to vlastně otravné. Vrhnu se na cvičení a těším se na výsledky.
  Přítelkyně nevěří, cílem je ukázat ji a pomoci i jí.

  Přeji pěkný den Jindřich z Kolína

  • Jana Pozlovská says:

   Dobrý den, Jindřichu,
   přeju hodně úspěchů při cvičení a dejte vědět, jak postupujete. Pokud byste potřeboval poradit, tak se ozvěte! 🙂
   Krásný den! Jana

 6. Berta Šmídová says:

  Dobrý den,dnes jsem narazila na Váš článek a naprosto mě zaujal. Před 4 lety mi očařka naměřila čtvrt dioptrie a rodiče mi koupili brýle,i přes to že jsem doma brýle měla nechtěla jsem si připustit že celý život budu muset nosit brýle nebo čočky. Říkala jsem si že brýlemi se přeci nic neřeší a musí být i jiná cesta a doufala jsem že když brýle nosit nebudu třeba se zrak ještě zlepší,ale bohužel jsem byla před několika měsíci na měření zraku a byla mi naměřena 1 dioptrie myslím,možná něco přes takže jsem začala hledat jak zlepšit zrak bez brýlí. Ani mi očařka neřekla co vlastně za problém s očima mám,jediné co říkala tak že je problém v zaostřování. A co já vidím je to že špatně vidím na dálku,špatně se mi zaostřuje a když se dívám například do knížky a zvednu hlavu abych se podívala do dálky tak mám obraz rozostřený,musím chvíli počkat až mi oči zaostří.Bohužel kvůli velkému namáhání oči při zaostřování trpím na migrény. Dnes jsem narazila na Váš článek který mě opravdu zaujal a chci se zeptat,jak teď tedy začít když jsem se rozhodla zlepšení zraku řešit touto cestou.
  Taky mám dotaz,můj manžel má astigmatismus a nosí kontaktní čočky,zítra mu Váš článek úkážu až se vrátí z práce a věřím že řešit problém s očima bude chtít stejnou cestou jako já.
  A tak další otázka,jde Vaší metodou léčit i astigmatismus a jak tedy začít.

  • Jana Pozlovská says:

   Dobrý den,
   děkuji za váš dotaz. Základem práce s očima, pokud jsou problémy se zaostřováním – tedy u všech s tím souvisejících vad: krátkozrakost, dalekozrakost, šilhání, „líné oko“, tupozrakost, astigmatismus – je naučit se uvolněný pohled. Na to existuje řada různých cvičení a aktivit, které k tomu vedou. Doporučuji absolvovat seminář, kde se vše rovnou naučíte a nemusíte zkoušet na základě popisu v knížkách, i když i to je samozřejmě možná cesta.
   Migrény a bolesti hlavy obecně jsou průvodním jevem přetížených očních svalů, kdy právě oči příliš namáháme místo využití techniky uvolněného pohledu.
   Další věc, kterou je potřeba zařadit, je pravidelná relaxace a odpočinek očí i v průběhu dne. Relaxaci si můžete stáhnout zde na mých stránkách.
   Pokud máte zájem o seminář nebo případně o individuální konzultaci, dejte vědět, domluvíme se na termínu.
   Přeji úspěšné kroky ve vaší cestě za zdravým viděním!
   Jana

  • Jana Pozlovská says:

   Dobrý den,
   na stránkách je to přes odkaz „Dárek zdarma – relaxace pro oči“, kde je potřeba vyplnit e-mail, aby se vám automaticky odeslal link na stránku, kde je relaxace ke stažení.
   Krásný den!
   Jana

 7. Martina Masaříková says:

  Dobrý den,

  píše se tady stále o dalekozrakosti, ale já jsem mezi svými 50ti letými vrstevníky stále bílá vrána, která má sice na dálku 2,25 dioptrie, ale na blízko vidí i přečte písmo o velikosti necelé 2 mm. Je cvičení čistě na krátkozrakost nějak odlišné než na dalekozrakost? Děkuju.

  • Jana Pozlovská says:

   Dobrý den,
   základní cvičení je určené jak na krátkozrakost, tak na dalekozrakost, případně tzv. stařeckou vetchozrakost a další vady zaostření. Uvolňovací cviky pak velice dobře fungují i u zákalů a dalších nemocí očí.
   Nad tato základní cvičení pak existují cviky, které jsou zaměřené vždy na procvičování očí pro konkrétní vadu.
   Na dvoudenních seminářích nebo vícedenních pobytech se věnujeme právě i těmto speciálním cvikům vždy podle toho, kdo se sejde ve skupině.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *