JAK NA ZDRAVÝ ZRAK U DĚTÍ – seminář pro rodiče

 

V dnešní době se rozrůstá počet dětí, které mají diagnostikovanou některou z vad zaostření – velmi často je to šilhání až tupozrakost, ve věku kolem 10 let pak krátkozrakost, často i v kombinaci s astigmatismem.  Běžnou praxí v očních ordinacích je předepsat brýle s příkazem nosit stále.

Je jiná možnost, jak se podívat na tyto vady zraku u dětí a jak s nimi pracovat?

Dá se s dětmi dělat i něco preventivně už raného dětství?

Oční lékař doktor Bates se zdravým viděním u dětí zabýval poměrně dlouhodobě včetně spolupráce se školami, kde úspěšně aplikoval svou techniku uvolněného vidění a snížil tak ve třídách, které jeho metodu praktikovaly, výskyt vad zaostření z 6% na 1%.

Během tohoto víkendového semináře se nejprve podíváme obecně na teorii zdravého vidění se zaměřením na dětský zrak a jeho vývoj.

V další části pak budeme hovořit o jednotlivých vadách zaostření a co s tím. A hlavně se budeme učit praktické oční hry určené pro děti různého věku, zkoušet si je a procvičovat.

Nedílnou součástí bude i pohled na to, jak může i dětský zrak ovlivňovat stres, strachy a další emoce a nároky, se kterými se musí v dnešní době děti vyrovnávat už od útlého dětství. A opět se i prakticky naučíme, jak v těchto případech s dětmi pracovat, jaké jsou efektivní techniky, které mohou dětem v podobných situacích pomoc.

Každý z účastníku dostane manuál, ve kterém bude mít uvedené základní principy práce s dětmi s oční vadou a probraná cvičení.

 

Lektor: Jana Pozlovská

 

Kde: Centrum SO HAM

Pod Harfou 943/36

Praha 9

www.soham.center

 

Termín:

28. – 29.1.2017  vždy od 9:00 do 17:00 hod.                      registrace

Cena: 3.800,- Kč

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *