CVIČENÍ PRO ZDRAVÉ VIDĚNÍ – zájmový kroužek

 

Cvičení pro děti se zaměřením na zdravý zrak

 

Happy boy portrait elementary age, on white background

Počet dětí ve skupině: maximálně 10

Věk: 2. – 5. třída

Termín: pondělí  15:00 – 16:00 hod

I. pololetí: 19.9. 2016 – 16.1. 2017, 15 lekcí

(19.9., 26.9., 3.10., 10.10., 17.10., 24.10., 21.10., 7.11., 14.11., 21.11., 28.11., 5.12., 12.12.,  9.1., 16.1.)

PŘIPRAVUJEME I DALŠÍ TERMÍNY – OTEVŘENÉ JSOU V TUTO CHVÍLI VŠECHNY DNY V TÝDNU, ČASY OD 14:00 – 15:00 HOD A OD 15:00 DO 16:00 HOD.

POKUD TEDY MÁTE O KROUŽEK ZÁJEM A PONDĚLÍ OD 15:00 HOD SE VÁM NEHODÍ, NAPIŠTE MI, O KTERÝ TERMÍN MÁTE ZÁJEM A JÁ VÁS BUDU ZPĚT KONTAKTOVAT.

 

Cena: 1.750,- Kč / pololetí

Místo: Centrum Kamala, Náměstí dr. Holého 7, Praha 8

Lektor: Jana Pozlovská

Ke správnému vývoji dětského zraku je potřeba naučit děti uvolněný pohled, který jim pomůže využívat jejich oči správně a bez zbytečné námahy.

Školní docházka a vysoké nároky, které na naše děti dnes klademe, vedou k vyššímu stresu, který se na fyzické úrovni projevuje větším svalovým napětím. To se přenáší i do očí a děti si už od nižšího věku fixují nevhodný způsob dívání se – s napětím v očních svalech.

Podle výzkumů očního lékaře doktora Batese, který působil před 100 lety v Americe a velkou část své kariéry se zabýval i prevencí vad zaostření u dětí, je právě toto svalové napětí hlavní příčinou ve většině případů, kdy děti vykazují vady zaostření.

Tím, že se naše děti naučí správnému návyku při zaostřování, ale naučí se i techniky, jak se uvolnit fyzicky a psychicky, může se nejen předejít vzniku vady zaostření a nutnosti začít nosit brýle, ale v řadě případů pomůže i zrak zlepšit tak, že stávající brýle mohou úplně odložit nebo na dlouhou dobu alespoň snížit dioptrie.

Náplň kroužku:

  • Uvolnění – jógová rozcvička a krátké meditační cvičení
  • Oční hry a cvičení, které učí uvolněnému vidění, míčové hry,…
  • Hry a techniky, které vedou k psychickému uvolnění a lepšímu zvládání životních situací

Během jednotlivých lekcí budeme uvolňovat tělo za pomoci jógy pro děti, oční cviky a hry budou připravovány na základě metodiky doktora Batese a s přihlédnutím ke konkrétním potřebám dětí v kroužku. Zároveň k uvolnění a relaxaci budeme využívat pohádky a příběhy pro děti od autorů jako Sean Covey, Wayne W.Dyer nebo Eckhart Tolle. o kterých si pak budeme povídat a ukazovat si, jak se dají tyto principy zařazovat do běžného života. Budeme hrát i hry, které pomohou od stresu a napětí a naučí děti, jak se vyrovnávat s nepříjemnými pocity nebo třeba se strachem.

Většina aktivit je vhodná i pro děti, které zatím nemají problémy se zrakem, jako prevence vad zaostření, které vznikají na základě chybných návyků vidění, tedy s přílišným napětím v očních svalech.

Protože pro zlepšení zraku nebo předcházení problémů se zrakem je velmi důležitá vzájemná spolupráce s rodiči, bude zahájení kroužku předcházet setkání s rodiči přihlášených dětí, kde podrobně vysvětlím způsob práce s dětmi a zároveň se domluvíme i na tom, jakým způsobem budeme spolupracovat po celou dobu trvání kroužku.

Rodiče budou vždy po skončení jednotlivých lekcí do 2 dnů informováni pomocí e-mailu o tom, co se na kroužku probíralo a trénovalo a čemu by se děti během týdne měly věnovat nebo jaké oční hry s nimi můžete hrát.

Informační schůzka pro rodiče proběhne buď v úterý 13.9. 2016  od 18:30 hod. v Centru SO HAM. Přesný den upřesním.

Pro více informací o teorii vidění a jak je to s viděním u dětí vás zvu na večerní přednášku, který se koná dne 7.9.2016 od 19:00 hod. v Centru SO HAM.

Setkat se se mnou můžete také na výstavě Ezotera ve dnech 17. – 18.9.2016, kde budu mít i svůj stánek.

Více o dětském vidění a o zdravém vidění vůbec: Centrum zdravého vidění

 

PŘIHLÁŠKA NA KROUŽEK KE STAŽENÍ ZDE:

ZÁKLADNÍ PODMÍNKY PRO NÁVŠTĚVU KROUŽKU:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *